Česko a Rakúsko - brehmi Dunaja a Vltavy

, autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Český Krumlov, hrad , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Lipno nad Vltavou, jazero , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Český Krumlov, hrad , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Melk, benediktínsky kláštor , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Linz, panoráma mesta s katedrálou , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Linz, historické centrum mesta , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Rožmberk nad Vltavou, hrad , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Lipno nad Vltavou, lanovka , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Lipno nad Vltavou, Cesta v korunách stromov , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Lipno nad Vltavou, Cesta v korunách stromov , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Kerms an der Donau, Steinerova brána , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Český Krumlov, Panoráma mesta , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Český Krumlov, Panoráma mesta , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Třeboň, hlavné námestie , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, Třeboň, hrad , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, mapa , autobusový poznávací zájazd, Česko a Rakúsko, leták
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1309431
Cena od: 204,25 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

04.10.2024 3 dni Last Minute 204,25 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Rýchly popis:

Trojdňový poznávací zájazd pozdĺž tokov riek Dunaj a Vltava. Bohatý program nesklame. Na začiatok urobí dojem impozantný kláštor Melk, slávny z románu Meno ruže, zážitok upevní mesto Linz, dobrá atmosféra pokračuje cestou v korunách stromov v Lipne nad Vltavou a korunu zájazdu nasadí Český Krumlov so zámkom a historickým centrom mesta, ktoré je na zozname UNESCO.


Ubytovanie: 2x v hoteli

Stravovanie: 2x raňajky


Krems an der Donau  - Melk - Linz - Lipno nad Vltavou - Rožmberk nad Vltavou - Český Krumlov -  Třeboň - Jindřichuv Hradec


Česko:

Rakúsko:


Doprava:
autobusová

Program:

1. deň – odchod zo Slovenska v ranných hodinách, presun do oblasti Wachau, ktorá je od roku 2000 zapísaná na zozname UNESCO a dnes patrí k najnavštevovanejším oblastiam Rakúska. Prvou zastávkou je starými múrmi obohnané pokojné mesto Krems an der Donau, hlavné mesto vinárstva Dolného Rakúska - prehliadka centra mesta.  Príchod  do mestečka Melk s impozantným benediktínskym kláštorom, ktorý preslávil vo svojom románe Meno ruže -  Umberto Eco. Návšteva rozľahlého komplexu hrdo stojaceho na vysokom skalnom výbežku: nádvorie, barokový kostol, mramorová sála, knižnica považovaná za jednu z najkrajších v Rakúsku s rukopismi z 9. – 15. storočia, cisársky trakt, v ktorom je v múzeu vystavený Melkský kríž, považovaný za skvost stredovekého zlatníckeho umenia. Presun do hlavného mesta Horného Rakúska, Linzu. Staré mesto očarí významnými renesančnými stavebnými pamiatkami - rozsiahly Landhaus (krajinský parlament), Stará radnica, Mozartov dom, v ktorom skomponoval v roku 1783 „Linzer Symphonie“. Mesto je známe tiež vďaka najstrmšej železničnej trati v Európe, ktorá vedie na mestský kopec s panoramatickým výhľadom. Individuálne voľno, ubytovanie a nocľah.

2. deň – raňajky, presun do Lipna nad Vltavou, pôvodnej drevárskej obce, ktorú vybudovanie vodnej nádrže Lipno v polovici 20. storočia zmenilo na vyhľadávané rekreačné stredisko. Lanovkou alebo pešou chôdzou je možné presunúť sa k jedinečnej „Stezce v korunách stromů“, odkiaľ sa naskytá pohľad do širokého okolia, fakultatívne plavba loďou, presun do neďalekého Rožmberku nad Vltavou, k jednému z najkrajších českých hradov. Prehliadka hradu pochádzajúceho z polovice 13. storočia , tvoreného Horným a Dolným hradom, ktorý po mnohých prestavbách získal podobu novogotického sídla v anglickom štýle. V Rožmberskej sieni je možné zhliadnuť portrét Bielej pani Perchty, ktorá sa tu podľa povesti dodnes zjavje. Pokračovanie do Českého Krumlova (UNESCO), ktorého neopakovateľnú atmosféru dotvára rieka Vltava - prekrásne historické centrum, zámok s rozsiahlou záhradou, unikátnym otačavým hľadiskom, medveďou priekopou a hradnou vežou, ktorú Karel Čapek označil za "najvežovatejšiu" vež akú kedy videl. Individuálne voľno. Ubytovanie a nocľah.

3. deň. - raňajky, presun do mesta Třeboň, kedysi významného centra rybárstva v Čechách, prehliadka zámku spojeného s Rožmberským a Schwarzenberským rodom, námestia s meštianskymi barokovými a renesančnými domami. Pokračovanie do malebného mesta Jindřichuv Hradec, prehliadka zámku s povestnou čiernou kuchyňou, kde podľa povesti varievala Biela pani kašu pre miestnu chudobu. Kostol Nanebovztia Panny Márie, cez ktorého nádvorie prechádza 1. poludník západnej dĺžky. Návrat na Slovensko v podvečerných hodinách.


V cene je zahrnuté:
doprava luxusným autokarom, 2x ubytovanie v hoteli s raňajkami, sprievodca CK, prehliadky podľa programu bez vstupov.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: , pobytová taxa (platba na mieste cca 2 EUR/os./noc),. odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie  KOMFORT 3,90 EUR/os./deň alebo PLUS 5,- EUR/os./deň, orientačná cena vstupov 45 EUR/os. (platba na mieste v miestnej mene). Ostatné doplatky: 1-lôžková izba 75 EUR/2 noci, miestenka 10 EUR, príplatok za dvojsedadlo 80 EUR. Nástupné miesta: BA bez príplatku, NR, TT - 10 EUR,TO, PN, PE - 15 EUR, TN, ZH, PD, DUB, NM - 20 EUR, BB, ZV, PB, ZA - 25 EUR.

Typ stravy:
raňajky

Dni:
3 DŇOVÝ POZNÁVACÍ ZÁJAZD

Pamiatky v programe pre leták:
Linz | Lipno nad Vltavou | Český Krumlov | Jinřichuv Hradec

Generované systémom ProfiTour