Florencia - Kráľovná renesancie

Palazzo Vecchio, Florencia, poznávací zájazd, Taliansko Neptúnova fontána, Florencia, poznávací zájazd, Taliansko Bazilika Santa Croce, Florencia, poznávací zájazd, Taliansko Most Ponte Vecchio, poznávací zájazd, Taliansko Danteho socha, Florencia, poznávací zájazd, Taliansko Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky Florencia - Kráľovná renesancie- architektúra a pamiatky
Destinácia: Taliansko, Toskánsko (Florencia)
Kód zájazdu: 1303574
Cena od: 1 177,49 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

10.10.2024 5 dní First Minute 1 177,49 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
5-dňový letecký zájazd

Perex:
Žiadne miesto na zemi vás nezavedie tak hlboko do srdca a duše renesancie ako Florencia. Toto mesto spoločne s humanistickými mysliteľmi, maliarmi, sochármi, remeselníkmi a architektmi vytiahlo Taliansko a celú Európu z temna do veku osvietenia. Okrem Florencie vás čaká aj Pisa so Šikmou vežou, čarovné mesto Lucca a všadeprítomná toskánska krása.

Program:
1. deň:
Odlet z Viedne do Florencie. Po prílete sa presunieme do samotného centra mesta. Prejdeme sa popri Palazzo Pitti, cez most Ponte Vecchio, prezrieme si Palazzo Vecchio na námestí Piazza della Signoria, Dóm a baptistétium.  Nahliadneme do kostola Santa Croce, ktorý ukrýva hroby Galilea a Michelangela. Vo večerných hodinách ubytovanie vo Florencii, resp. presun na ubytovanie do Montecatini Terme.

2. deň:
Raňajky. Presun vlakom do Florencie (v prípade ubytovania v Montecatini Terme) a spoznávanie jej ďalších zákutí - Galleria dell’ Accademia, ktorá sa pýši originálom Michelangelovho Dávida, Medicejská kaplnka a kostol San Lorenzo. Popoludní si oddýchneme v záhradách Giardino di Boboli, odkiaľ si vychutnáme západ slnka nad riekou Arno. Návrat na ubytovanie vo Florencii, resp. vlakom do Montecatini Terme.

3. deň:
Dnes sa vyberieme do okolia Florencie.  Predpoludnie strávime v Pise, v meste preslávenom vďaka Námestiu Piazza dei Miracoli (UNESCO) a jeho štyrom dominantám, ktorými sú: Dóm, baptistérium, Campo Santo a svetoznáma Šikmá veža s odklonom vrchnej časti od päty takmer 4 metre. Popoludní sa presunieme do mesta Lucca, kde si prezrieme námestia Piazza San Michele, Piazza Napoleone, či Piazza dell‘Anfiteatro, katedrálu Duomo di San Martino. Vo večerných hodinách návrat na ubytovanie.

4. deň:
Raňajky, presun vlakom do Florencie (v prípade ubytovania v Montecatini Terme) a dokončenie prehliadky. Dnes nám svoje brány otvorí Uffizi - najväčšia obrazová galéria v Taliansku. Návrat na ubytovanie vo Florencii, resp. vlakom do Montecatini Terme.

5. deň:
Po raňajkách presun do Florencie. Poslednýkrát sa pokocháme výhľadom na Florenciu z jedného z jej najvyššie položených miest - z Piazza del Michelangelo a nahliadneme do jedného z najkrajších kostolov v celom Taliansku - San Miniato. Presun na letisko, odlet späť do Viedne a následný transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
4 x v hoteli 3*

Stravovanie:
4 x raňajky

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu Viedeň – Florencia/Bologna – Viedeň vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA – letisko – BA. V prípade zájazdu s ubytovaním v Montecatni Terme 2 x transfer vlakom Montecatini Terme - Florencia - Montecatini Terme. Celodenný výlet Pisa - Lucca. 4 x ubytovanie s raňajkami v hoteli 3*. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Doplatok za 4 večere (len v termíne 03.05. - 07.05.). Prepravu počas pobytu mimo zahrnuté transfery. Vstupy. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Poznámka:
V termínoch 06.04. - 10.04. a 30.09. - 04.10. je ubytovanie zabezpečené vo Florencii. V termíne 03.05. - 07.05. je ubytovanie zabezpečené v Montecatini Terme.

Doprava:
Letecká, autokar na transfery a výlet.

Generované systémom ProfiTour