Toskánsko a jeho vidiek s možnosťou kúpania v mori

Destinácia: Taliansko, Toskánsko (Florencia)
Kód zájazdu: 1303539
Cena od: 299 €
Príplatky od: 30 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

19.06.2024 5 dní Last Minute 299 € +30 € autobusová
04.09.2024 5 dní First Minute 299 € +30 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Vydajte sa do nádherného regiónu Talianska - do Toskánska. Navštívte kraj plný vinohradov, olivových hájov, historických miest, umeleckých diel, skvelého jedla a výborného vína. Uvidíte scenérie toskánskeho vidieka ako z filmu a v prípade priaznivého počasia budete mať možnosť relaxovať pri mori.

Program :
1.deň :
odchod autobusom zo Slovenska z jednotlivých nástupných miest.


2.deň :
v ranných hodinách príchod do talianskeho mesta Pisa, kde si prehliadnete mesto a uvidíte slávnu šikmu vežu, Námestie zázrakov s dómom.
Neskôr pobyt pri mori v prímorskom letovisku Forte dei Marmi, ktoré patrí medzi najkrajšie a najpopulárnejšie na pobreží Tyrhenského mora. Návšteva letoviska s kúpaním pri mori sa realizuje len v prípade priaznivého počasia a v letných mesiacoch.
V chladnejších mesiacoch (keď nie je možné kúpanie) v popoludňajších hodinách navštívite elegantné toskánske mestečko Lucca s nádherným námestím (výborné spojenie s vlakom) a v populudní prehliadka Pisy so šikmou vežou. Vo večerných hodinách odchod na ubytovanie. Nocľah.

3. deň: 
po raňajkách návšteva pôvabného San Gimignana, jedného z najatraktívnejších a typicky toskánskych miest, ktorého hradby a historické veže dokresľujú malebný obraz stredovekého mesta.
Často sa nazýva aj stredoveký ,,Manhattan". Stredoveké veže boli symbolom bohatstva a moci. Bohatstvo bolo možné merať podľa výšky veže. Každý si prial mať vyššiu vežu ako má jeho sused. Rodové veže mali zároveň obrannú funkciu a preto často nemajú ani okná.
Krátky presun do Monteriggioni. Žiadne iné mestečko v Toskánsku nevytvára takú dokonalú predstavu o stredoveku. Je obkolesené hradbami, ktoré slúžili ako obrana proti nepriateľom z Florencie.
Ďalšou zastávkou bude Siena, ktorá je považovaná za jedno z najkrajších miest Talianska.
Je preslávená každoročnými historickými dostihmi Palio. Vyznačuje sa typickými kamennými uličkami historického centra, pevnosťou a veľkolepou katedrálou.
Pozriete sa aj na netradičné vejárovité námestie Piazza del Campo, ktoré je lemované kaviarničkami, reštauráciami, obrovskou vežou Torre del Mangia a zaujímavou fontánou radosti. Vo večerných hodinách odchod na hotel. Nocľah.

4. deň :
po raňajkách navštívite hlavné mesto Toskánska známu Florenciu. Prvou zastávkou bude úžasná vyhliadka na mesto z Piazzale Michelangelo. 
Neskôr budete pokračovať do historického centra Florencie. Florencia – to je umenie, vynikajúca talianska kuchyňa, najlepšie talianske vína a literatúra. Môžete sa sem neustále vracať, ale nikdy neuvidíte všetko.
Toto mesto sa bude navždy spájať s architektúrou a umením. Hlavné mesto Toskánska je zapísané do Svetového zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Florencia sa spája s mnohými prívlastkami ako mesto umelecké, renesančné, historické, ale i s menami ako Alighieri, Donatello, Michelangelo.
Začnete prehliadkou najvýznamnejších historických pamiatok, ktoré toto nádherné mesto ponúka. Pozriete si kostol St. Croce, ďalej bude nasledovať Piazza Signoria, Dómske námestie s dómom Santa Maria del Fiore, baptistérium, kostol San Lorenzo, most Ponte Vecchio. Individuálny program. Večer odchod autobusom na Slovensko cca o 20:00 hod..


5.deň :
príchod autobusom na Slovensko.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd. 

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusová doprava
2 x ubytovanie v 3* hoteli
2 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Florencie
prehliadku Pise
prehliadku San Gimignana
prehliadku Sieny
prehliadku Monteriggioni
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka 7 € - ( môžete si  prednostne vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...).
príplatok za jednolôžkovú izbu 45 € / osoba / noc 
povinný vstupný poplatok do talianskych miest pre turistické autobusy - 30 € / osoba ( poplatok je rozpočítaný na počet miest v autobuse )
prípadná pobytová taxa na hoteli cca 2 € / osoba / noc
cestovné poistenie A2 EXCLUSIVE - 4,50 € / deň
nástupné miesta a príplatky :
Nitra 9 € ( garantovaný zvoz )
Sereď 9 € ( garantovaný zvoz )
Trnava 9 € ( garantovaný zvoz )
Bratislava – bez príplatku.
Všetky nástupné miesta sa budú realizovať.
Vstupy len na základe individuálneho záujmu: 
kostol Santa Croce cca 8 €
Múzeum Uffizi vo Florencii : Uffizi Gallery lístok cca 16,50 EUR / osoba, Accademia Gallery lístok cca 18,85 EUR / osoba
Šikmá veža v Pise 18 €,
Baptistérium cca 5 €, Dóm cca 2 €
Torre del Mangia v Siene cca 10 €
Duomo v Siene cca 6 € 
Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Generované systémom ProfiTour